hakkımızda

1995 yılında 24 adet picanol dokuma makinesi ile üretime başlayan Ata Tekstil, çok kısa bir sürede büyüyerek dış giyim dokuma kumaş üretim sektörünün öncü üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Küreselleşen dünyamızın oluşturduğu koşullar, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını karşılamak ve sektöre yeni bir soluk getirmek adına kuruluşundan itibaren makine parkurunu sürekli yenilemiştir. 2014 yılında 155 adet optimax dokuma makinası, 210 kalifiye personeli ile aylık ortalama 1.500.000 metre kumaş üreterek müşterilerine hizmet vermektedir.

Ata Tekstil 33.000 m2 açık, 17.000 m2 kapalı alana sahip, dokuma kumaş sektöründe kalitesi, ürün çeşitliliği ve üretim kapasitesi ile Türkiye’nin öncü firmalarından biridir.

misyon

Ata Tekstil kaliteli ürün, uygun fiyat, zamanında servis anlayışı ile çıktığı bu yolda sektördeki köklü geçmişi ve günümüz gelişmelerini yakından takip etmesi, sektör gereksinimlerine anında cevap verebilmesi ile geleceğe her zaman umutla ve güvenle bakmaktadır.

vizyon

Kalite, güven, istikrar ilkelerine bağlı kalarak dünya standartlarında ürün ve hizmet sunmak, benzersiz ürünler tasarlayıp sektöründe öncü firma olma kimliğimizi korumak, iş hacmimizi artırarak istihdam sağlayıp çalışanlarımızın eğitimine önem vererek , takım ruhu bilinciyle firmamıza ve topluma katma değer sağlaması farklılaşmanın bilinci ve çevre duyarlılığı ile üreten ve tüketenin mutlu olduğu, toplum tarafından sevilen ve benimsenen bir işletme olmak bizim birinci önceliğimizdir.

tanıtım filmi